Inauguracja Semestru Jesiennego 2023

W piątek 25 sierpnia odbyła się Inauguracja Semestru Jesiennego 2023 w Instytucie Króla Sejonga w Poznaniu. W ramach spotkania przedstawiliśmy uczestnikom Lektorki, plan zajęć i materiały dydaktyczne, z których nasz Instytut będzie korzystać w tym semestrze. Kursanci zapoznali się również z nadchodzącymi  w semestrze jesiennym wydarzeniami organizowanymi przez nasz Instytut. Poniżej umieszczamy plan nadchodzących wydarzeń dla tych z Państwa, którzy nie byli w stanie pojawić się na spotkaniu.

  • 4 września i 11 września- warsztaty kulinarne, w ramach których przygotujemy gujeolpan (구절판) i samsaekjeon (삼색전)
  • 22 września – warsztaty kulturowe, w ramach których będziemy wspólnie celebrować koreańskie święto Chuseok (추석)
  • 6 października – warsztaty kulturowe, podczas których opowiemy o początkach i rozwoju koreańskiego alfabetu, a także o Dniu Hangula (한글날) . W ramach Dnia Hangula będą mieli Państwo wziąć udział w konkursie kaligraficznym.
  • 12 grudnia – zakończenie semestru i spotkanie z koreańskim kinem

Informacje dotyczące zapisów na wydarzenia wraz z dokładnym miejscem i terminami odbywania się wydarzeń pojawią się na Facebooku i Instagramie bliżej dnia danego wydarzenia.

Na koniec spotkania inauguracyjnego uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z tajnikami koreańskiego plecionkarstwa i wziąć udział w warsztatach z tradycyjnego koreańskiego rękodzieła.

Dziękujemy za udział w tegorocznej Inauguracji Semestru Jesiennego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top