W grudniu 2023 roku Instytut Króla Sejonga obchodził swoje 10-lecie.

Uroczystość jubileuszu 10-lecia odbyła się 12 grudnia. W ramach wydarzenia przedstawiliśmy naszą ofertę i podsumowaliśmy dotychczasową działalność.

Uczestnicy uroczystości mieli również okazję doświadczyć piękna kultury koreańskiej.

Na scenę zaprosiliśmy naszych Kursantów, którzy przedstawili swoje doświadczenia z Instytutem, a także zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne.

Na wydarzeniu gościliśmy studentów filologii koreańskiej UAM, którzy urozmaicili uroczystość tańcem z wachlarzami buchaechum (부채춤), grą na bębnach koreańskich samullori (사물놀이), a także coverami wokalnymi i tanecznymi k-pop.

Nie zabrakło też występów w wykonaniu gości specjalnych z kadry nauczycielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych, równie udanych jubileuszach w przyszłości!

Zespół Instytutu Króla Sejonga w Poznaniu – grudzień 2023