Dni Różnorodności Kulturowej UAM

piknik smaków świata

Na Wydziale Neofilologii UAM studenci po raz kolejny raz celebrowali różnorodność języków i kultur świata – tym razem przez poznawanie kulinarnych tradycji z całego świata.

W czwartek 19 maja przy pięknej pogodzie odbył się piknik smaków świata, podczas którego studenci i pracownicy kierunków filologicznych przygotowywali i częstowali uczestników przysmakami z reprezentowanych przez nich krajów.

Nasz Instytut, przy wsparciu wspaniałych studentów Zakładu Filologii Koreańskiej (https://www.facebook.com/uam.fil.kor), przygotował pyszne tteokbokki (kor. 떡볶이), czyli kluski ryżowe z warzywami i placuszkami rybnymi w ostrym sosie na bazie pasty gochujang (kor. 고추장).

Mamy nadzieje, że wszystkim smakowało i to pierwsze spotkanie z kuchnią koreańską zachęciło do jej dalszego odkrywania!

[IMG-Gal id=704]

2 komentarze do “Dni Różnorodności Kulturowej UAM – piknik smaków świata”

1. hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked up something new from
    right here. I did however expertise some technical points using this web site, as I experienced to
    reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly.
    I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading
    instances times will often affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
    Anyway I am adding this RSS to my email and could look out for a
    lot more of your respective exciting content.
    Make sure you update this again soon.. Escape rooms

2. No matter if some one searches for his required thing, so he/she needs to
    be available that in detail, thus that thing is maintained over here.